Пекарня з власною філософією. Історія Степана та його ремісничої пекарні «Культ хліба»

Автор: Марта Кагуй

Розкажіть про пекарню, звідки виникла ідея займатися саме цим? 

Насправді, все розпочалося з того, що я не міг знайти доброго хліба у Львові, проте мені завжди було до вподоби готувати. Я випікаю  вже приблизно 10 років, а також люблю експерементувати і знаходити нові смаки. Навіть були спроби спекти хліб з перемеленої пророщеної пшениці. Звичайно, він не мав презентабельного вигляду, але це було щось нове, круте, такого я ніде не пробував. Я надихнувся і вирішив, що потрібно задовільнити цю нішу у Львові. Ми з партнерами промоніторили львівський гастрономічний ринок, пекарень тоді було не так багато, і зрозуміли, що можна відкрити свій маленький заклад. Насправді, спочатку це мав бути коворкінг з відкритою кухнею, але ідея нам здалася не життєздатною, тому з’явилася реміснича пекарня «Культ хліба».

Як вдалося масштабувати  пекарню? 

Вперше ми відчинили свої двері у вересні 2016-го, а зараз вже існує п‘ять закладів і ще три плануємо відкрити до кінця року. Перша локація була на вулиці  Юрія Липи, саме там  була наша маленька кухня на якій все починалося. Вона  мала 12 квадратних метрів, які згодом не змогли забезпечувати декілька пекарень. Тому приблизно через три роки ми переїхали на власний цех, а це близько 300 квадратних метрів. 

Хто розробляє рецептуру та займається випічкою?

Рецептурою займаюся я, а щодо випічки, то зараз у нас є команда пекарів, які працюють цілодобово, адже ми забезпечуємо продукцією не лише свою пекарню, але й інші львівські заклади.

У чому особливість продукції?

Особливість нашої випічки в тому, що ми не використовуємо суміші з пакетів та інші напівфабрикати, як це роблять деякі львівські заклади. Ми приділяємо увагу деталям, не шукаємо легких шляхів і випікаємо хліб по 5-6 годин. Тобто не прискорюємо процеси дріжджами чи іншими інгредієнтами. Для нас це дуже важливо!

Ви підтримуєте крафтових виробників. Що саме можна у Вас купити і як потрапити до Вас на полички?

Насправді, потрапити до нас дуже просто – сконтактувати в будь-якій соціальній мережі, але потрібно відповідати критеріям якості та доступності. З нами працюють: Здоровило – пастила, Gelato – морозиво, Зерновита – еко-хлібці та інші. 

Чому назвали пекарню «Культ  хліба»?

«Культ» скорочено від слова «культура», в цьому є своя філософія, яка полягає в тому, щоб підвищити культуру сприйняття хліба. Деякі люди запитують чи є цукор у хлібі, тобто думають, що так повинно бути. Інші вважають, що його потрібно їсти теплим чи гарячим, але деякий хліб повинен вистояти добу. Таких ситуацій, насправді, багато, тому ми стараємося пояснювати своїм гостям, яким має бути якісний продукт. 

 Розкажіть про труднощі та цікаві моменти пов’язані з бізнесом.

Насправді, щодня відбуваються цікаві моменти і не можливо всі втримати в голові. Пам’ятаю, коли ми тільки відкрилися, було дуже складно. Я займався випічкою сам і міг спати лише по 20 хвилин, доки випікався хліб. Також, був випадок, коли ми перевели триста кілограм масла для круасанів, щоб підібрати ідеальне. Це все досвід і ми вчимося на своїх помилках.

 Які плани у «Культ хліба»  на майбутнє?

Звичайно, що ми плануємо розвиватися дальше: виконати свій стратегічний план на 5 років та відкрити 10 точок по місту. Нас кожного дня «штурмують» про франшизу, але поки що ми до цього не готові. Зараз ми працюємо і відпрацьовуємо її, щоб потім продавати людям в яких побачимо справжніх партнерів, тих, хто  буде зберігати правила та філософію закладу. 

Які новинки слід чекати в асортименті пекарні?

Нещодавно ми запустили пиріжки з різними смаками: капустою, яйцем, м’ясом. Але особливість цих пиріжків полягає в тому, що ми робимо все на свій лад. До прикладу, яйце – гостре, а м‘ясо з додаванням карамелізованоі цибулі. І тоді це виходить за межі звичайного, класичного пиріжка. Багато новинок буде до новорічних свят, зокрема печиво з лакрицею та штолени з марципаном.

Що побажаєте читачам скуштувати у першу чергу? 

Все залежить від вподобань людини. Якщо солодке, то однозначно сирник – це одна з перших страв, яку ми почали готувати. Також, порекомендую жорновий хліб, киш з гарбузом і сиром та фінський чорничний пиріг. 

У чому Ваша мотивація?

Я вважаю, що у будь-якій справі має бути цілковита впевненість, команда однодумців та внутрішній вогонь – тоді буде і мотивація, і сили рухатися вперед. 

Залишити коментар

Підписуйтесь на e-mail розсилку

Не розсилаємо спаму, тільки цікаві новини