Від ідеї до втілення: історія Нестора та його закладу «Ramen Mo»

Автор: Марта Кагуй

Розкажіть свою історію успіху, з чого все починалося?

Історія успіху – це дуже гучно сказано. Я вважаю, що до нього треба ще довго працювати. Приблизно чотири роки тому, я з товаришами переїхав зі Стрия до Львова. Там ми працювали у зовсім іншій сфері – дрібне спекулярство, тобто перепродували одяг та взуття. У Львові ми вирішили відкрити веганський заклад, акціонером якого я є й досі. Так і почалась моя історія в ресторанній справі. Близько півроку тому у мене виникла ідея відкрити раменну, адже зараз це світовий тренд – люди захоплюються азіатською кухнею швидкого приготування. 

Я знаю, що у Вашого закладу є своя легенда, розкажіть про неї.

Легенда полягає у тому, що японська дівчинка, яку звати Фудзімото Момо (для друзів просто – Мо), приїхала навчатися у Львів. Мо родом із невеликого міста – Оцукі, що на острові Хонсю. Там неймовірна природа, ліс, довга річка Кацура та Яманаський університет, але Мо вирішила, що у Львові краще. Тут вона не могла знайти, де поїсти її улюблену домашню страву – рамен, тому передала нам свої рецепти, які ми адаптували під місцевий продукт і так відкрився Ramen Mo.

У чому особливість закладу?

У нас є три ключових моменти: швидкість, смак і сервіс.  Нашою головною «фішкою» є час подачі страв. У Ramen Mo гість чекає своє замовлення 5-6 хвилин. Нічого не маю проти інших закладів азіатської кухні, але в них потрібно чекати 15-20 хвилин. На Львівському гастрономічному ринку ми – монопродукт, у нас маленьке меню, тому ми щодня відточуємо смак наших страв. Заклад відчиняється о 12 годині, а всі заготовки готуються ще з дев’ятої. Важливим елементом є сервіс. Персонал, який працює у закладі – це люди, які обожнюють ресторану справу та мають досвід. Ми цінуємо час кожної людини, яка приходить у Ramen Mo.

Чи важко було відкривати бізнес після карантину?

Важко! (посміхається) Ідея відкриття раменної виникла у мене ще до карантину. Договір оренди був підписаний в лютому, тоді я інвестував приблизно 40% коштів. Звичайно, що я був шокований, але вороття назад не було. Ramen Mo повинен був відкритись в травні, але довелось заморозити проект до серпня. Мені дуже пощастило з посудом для закладу. Через карантин були великі затримки на кордоні, тому довелось його чекати пів року. На щастя, посуд привезли, але найцікавіше те, що його доставили ввечері, за день до відкриття. 

Що б Ви порекомендували скуштувати в першу чергу?

Кожен повинен хоча б раз у житті скуштувати рамен, що з японської означає «тягнути локшину». Концепція страви полягає у тому, що це має бути суп з локшини, а додатки до нього залежать від смакових вподобань. У нас є зручне меню-конструктор, щоб кожен міг додати ті позиції, які любить. Мої фаворити у Ramen Mo – холодний тайський чай, локшина WOK і наша новинка – булочки Бан мі. 

Що побажаєте читачам?

Декілька років тому я був на майстер-класі у відомого київського ресторатора Дмитра Борисова. Він сказав цікаву фразу: «Якщо хочете відкрити заклад, то потрібно пройти шлях від офіціанта до директора, а тоді вже заснувати щось своє». Якщо хтось думає, що відкрити кав’ярню чи кафе – це дуже романтично, то він помиляється. Потрібно пройти довгий шлях і бути компетентним у всьому, знати як працює кожен гвинтик. 

Також, рекомендую не їсти наодинці. Я зрозумів, що доля зводить з потрібними людьми, у потрібний час і  дехто з них може стати твоїм інвестором. 

Працюйте від щирого серця, тоді у Вас вийде класний продукт. 

 

Залишити коментар

Підписуйтесь на e-mail розсилку

Не розсилаємо спаму, тільки цікаві новини